(2)Designed for surface mounting on high density PC board.
(3)Applicable to automatic mounting machine using carrier tape and tray.
(4)Adapted to the RoHS directive (2002/95/EC).
Parametrics
UUJ1E471MNQ1MS Parametrics:Category Temperature Rang:– 55 ~ +105°C (6.3 ~ 100V), –40 ~ +105°C ,Rated Voltage Rang 6.3 ~ 450v,Rated Capacitance Rang:3.3~6800μf,Capacitance Tolerance ± 20% at 120Hz, 20°C.
Features
UUJ1E471MNQ1MS features :Chip Type, Higher Capacitance Range.
Diagrams
<IMG src="http://www.seekic.com/uploadfile/ic-mfg/20127435139142.jpg" border=0>
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
UUJ1E471MNQ1MS
UUJ1E471MNQ1MS
Nichicon
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 25volts 470uF 105oC 12.5X16
Data Sheet
Quantity
UUJ1A102MNL1MS
UUJ1A102MNL1MS
Nichicon
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 1000uF 105c 12.5X16
Data Sheet
UUJ1A222MNL1MS
UUJ1A222MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 2200uF 16x16.5 20%
UUJ1A222MNL6ZD
UUJ1A222MNL6ZD
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 2200uF 105c 12.5X21
UUJ1A222MNLAZH
UUJ1A222MNLAZH
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 2200uF 105c 12.5X13.5
UUJ1A472MNL1MS
UUJ1A472MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 4700uF 18x21.5 20%
UUJ1C102MNL1MS
UUJ1C102MNL1MS
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 1000uF